Çok uzun süredir (nerede ise 10 yıldır) Avira Free Antivirus (https://www.avira.com/tr/download?product=avira-free-antivirus) kullandım. Ama geçen haftalarda “Flash bellekleri kısayol yapan virüs – http://uzmanim.net/soru/kisayol-virusu-nasil-temizlenir/835” okulda görülmeye başlandı ve Avira’yı da atlatmayı başardı. Flash bellek takıldığında aşağıdaki gibi oluyor ve klasörler gizleniyor. Yakup Aras hocamız sağolsun 360 Total ’i önerdi ve bu virüs belasından da kurtulmuş olduk.

ScreenShot003

Sadece temizlemek için bir araç https://googledrive.com/host/0B0lt6CvIBCMjOUgya3hRS24xaUk/SVR(VT).zip :

ScreenShot001
ScreenShot005 360 Total Security ise hafif kurulum ile http://www.360totalsecurity.com/tr/ birçok ek özellikle geliyor. Hem antivirüs olarak hem de temizlik için kullanılabilen bir program, içinde 2 antivirüs programının (Bitdefender ve yine Avira) tarama motorları da eklenebiliyor.

ScreenShot004

Koruma simgesine tıklatın ve koruma modunu “Yapılandır*Özel” deyin, bir süre sonra 2 antivirüs programının dosyaları indirilecektir. Anlık virüs taraması ve elle dosya tarama hızı Avira’dan daha çok daha iyi diyebiliriz.

ScreenShot008

ScreenShot002

USB bellek takıldığında güvenli şekilde içine bakılabilir veya tekrar çıkarmak için küçük penceredeki düğmeye basılabilir.

Temizlik ve hızlandırma özellikleri sayesinde bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları temizler ve açılışı hızlandırır.

ScreenShot006

ScreenShot007

Reklamlar