59 TL’ye MediaMarkt’tan küçük bir GPS cihazı aldım. “Navking Route 66 Mini” modelinin ekranı 3.5 inch. İç belleği 8 GB, harici bellek 2 GB. Ekran küçük, kalınlık ise tombul sayılır.  Bluetooth, radyo ve resim/mp3 açma özellikleri yok. Windows CE 5 kurulu, harita 2012’nin yani eskimiş. Kutu içinden CD çıkmadı.

SD kart üzerine harita güncellemek aslında kolay, siteden son haritasının “Turkey Q4 2013TA” olduğunu öğreniyoruz. “Route66_V9\Data\Maps” klasörüne doğru haritayı kopyalayıp, cihazı yeniden başlatın. Bu birkaç satırda anlattığım işlemleri keşfetmem “3 saat” civarında sürdü.

Kendi yazılımı olan “Navking SYNC”, “Windows Mobile Aygıt Merkezi” ve “Route 66 Sync” programları nerede ise hiçbir işe yaramadı. Çünkü aygıt seçeneklerinden ACTIVESYNC moduna bir türlü geçemedim, USB depolama modunda kaldı.

guncelleme  Screen Shot 02-09-14 at 07.20 PM

İlk taktığımda bu program kuruldu (Windows 7 64bit), fakat bir sonraki çalışmada artık bağlantı kurulamadı.

https://www.navking.com/ProductNavigationDetail.aspx?d_product_id=30 (ürün sayfası)

http://www.navking.com///DownloadCenter.aspx (son içerik dosyaları)

SAMSUNG

Dokunmatik ekranı tırnak ile veya bir kalem (kutudan çıkmıyor) kullanmak daha rahat. Ama tabii ki ekranın kalibrasyonunu da yapmanız tıklanan yeri daha doğru olmasını sağlayacaktır.

Harita görünümü 3D diyor ama iGo veya başka yazılımlar gibi binalar 3D değil. Menüler biraz fazla detaylı gibi geldi bana, ilk elime aldığımda rahat bir kullanımı yok. Haritalar ve menüler maalesef çok eski gibi duruyor. Belki ileride üzerindeki Windows CE ile oynayıp yeni birşeyler deneriz.

Reklamlar