Uzun bir süre Avea Faturalı HepsiBir kullandıktan sonra, gereksiz sabit ücretleri ödemekten bıkarak Turkcell HazırKart’a numara taşıdım. Aylık konuşma yarım saat bile tutmuyorken en az 20 TL fatura tutuyordu. Yıllarca boşuna ödediğim faturalar belki toplamda milyarı geçiyordu.

Başvuru ücretsiz, 6-7 gün içinde taşınma gerçekleşiyor ve yeni sim kartın takılması için bir SMS geliyor. Yeni sim takılınca gelen hoş geldin mesajlarından ayarların yapıldığını görebilirsiniz. Tabii geçiş kolay olsa da önceki abonelikten kalan ödenmesi gerekenler olabilir, kalan TL’ler ise geri ödenmesi olabilir.

Turkcell Hazırkart’ta dakika 41 kuruş, mesajlar da 42 kuruş tutuyor. Sadece aç kapa yaptıysanız yine 41 kuruş, 59 saniye konuştuysanız da 41 kuruş düşüyor.

Detaylar: http://www.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/hazir-kart

Faturalıdan kurtulduk ama yine çok arama yapmak zor geldi, 10 dakika konuşsak 4 TL gidiyordu. Bu sebeple ne zamandır BİM mağazalarında gördüğüm BimCELL’e başvurdum. O da aynı şekilde 6 gün sonra geçişi tamamladı. 180 gün boyunca yükleme zorunluluğu yok, tabii TL’niz bitti ise arama yapılamıyor.

6 saniyesi 1 kuruş yani dakikası 10 kuruş, SMS ücreti de 10 kuruş… Tabii çok konuşanlar için aslında pek de ucuz değil, mesela ayda 600 dakika konuşuyorsanız 60 TL tutuyor. Tabii ki kendi içinde de kampanyalar var, 19 TL’ye 500 dakika gibi…

Detaylar: http://www.bimcell.com.tr/bimcell/default.aspx

Güncelleme: Aylık hazır kartlarda 1.4 TL telsiz kullanım ücreti var. BimCELL için bu 14 dakika konuşmanızın veya 14 mesaj kullanımınızın her ay kesilmesi anlamına geliyor!

Son telefon hat değişiminden sonra şimdilik içim rahat, BimCELL’in tek sorunu sadece Bim ve kredi kartı ile yükleme yapılabilmesi, hemen her mahallede Bim var, büyütülecek bir konu değil.

Yine yıllardır TTNET ADSL abonesi idim. Hız 8 Mbit ve 30 TL gibiydi. Geçen yıl hatırlarsanız hattı kapatıp, Avea 3G – KartalCell 5 GB’ye geçmiştik. Onunda kampanyası doluyor, kapatmazsak 32 TL’den 39 TL’ye çıkacak.

Fiber internet, bulunduğunuz bölgede var mı diye sitesinden bakabilir ve isminizi bırakarak sizin aranmanızı sağlayabilirsiniz.

Detaylar: http://www.superonline.net/

Fiber hız 100 Mbit’e kadar gidebiliyor. 25 Mbit hız bile çok güzel, saniyede 3 MB ediyor. 100 MB’lık bir download 1 dakika gibi sürüyor. Fiber 3’lük içinde TurkcellTV’de var, onu şimdilik test etmedim.

Fiber eve kadar geliyor ve oradan modem ile wireless (kablosuz) bağlantıya dönüşüyor. Garip bir durum ama zaten 25 Mbit hızda çok kaliteli bir USB alıcıya gerek kalmıyor. Kablosuz ile tam hızda download yapılabiliyor.

Test resimleri:

ScreenShot002 ScreenShot001ScreenShot003

Reklamlar