http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19652898.asp haberlerde duyduktan sonra merakla http://www.acikakademi.com adresine gittim. Öğlen facebook hesabı ile girdikten 7-8 saat sonra bir baktım 1500 puan üzerinde puan toplamışım. 🙂 Şimdilik İstanbul’da 1., Türkiye’de ise 6. sıradayım.

ilk gündeki durum 

son hali: 

Katılım belgelerim:
http://www.acikakademi.com/acikakademi/eep/user_certofpart_list.aspx?encryptedUserID=C0tKAuS2iIU__%3d__&fromLink=1

“Açık” deyince insanın aklına “open source” geliyor. Ama buradaki açık, ücretsiz anlamında galiba. Bir de dinamik bir hava katmak için motosiklet teması kullanılıyor, “yol haritası” üzerinde hareket eden bir animasyon var. Arayüz çok hızlı çalışıyor ve sade. Siteyi kullanmayı hemen öğrenebilirsiniz.

Sitedeki dersler ve sınavlar sıkı diyebilirim. http://www.cizgi-tagem.org/ ise daha basit ve yüzeyseldi. Özellikle ilk girişteki  https://www.acikakademi.com/acikakademi/eep/user_activity_mainpage.aspx?activityID=22 seviye tespit sınavı bilmeyenler için çok zor demeliyim. Maalesef bu testte başarılı olamadım. (54 aldım) Notlar 70 civarında, çok yüksek değil. Çünkü soruları dikkatli okumanız, heyecanlanmamanız gerekir.

Site hemen her yaptığınız hareketi puan olarak size döndürüyor. Mesaj attınız, arkadaş oldunuz, dosya indirdiniz ayrı puanları var. Ayrıca sadece sabit ders ve sınavlar yok, çevrimiçi olarak 24 Ocak – 8Mart tarihlerinde “Sanal Sınıflar Eğitimleri” olacak. Kursların bitim tarihlerine de dikkat edilmeli.

Çizgi Tagem’de ise öğrencilerin başarısı sayesinde Adobe CS5 Web Tasarım Kursu’ndaki katılım sertifikası sayısı tüm Türkiye’de 4 kişiden 17’ye çıktı. Bitirmek için birçok testi geçmek gerekli bu kursta: http://www.cizgi-tagem.org/e-kariyer/participant.aspx?key=digital2010#&&id=0&lms=34 CS6 kursu açılana kadar bu sayı pek artmaz gibi geliyor bana.

Blender ile ilgili çalışmalarımı da kısaca şu adreste görebilirsiniz: http://cgcookie.com/portfolio/tbagriyanik/  Burada 70’den fazla render var.  20 tanesi ise tutorial (öğretici) olmadan yaptığım ürünlerdir.

Yaptığım animasyonları da https://www.youtube.com/user/tbagriyanik?feature=mhee adresinde seyredebilirsiniz.

Reklamlar