Modül yazımından kalan zamanımda hobi olarak yazdığım bir Delphi 7 projem vardı. "Ara ve Düzenle" adında 2000 satırlık 40 saatlik bir uğraşın sonunda basit ama işlevsel bir yardımcı programımız oldu. İngilizce dil desteği var. Klasör menüsülerine, masaüstüne, başlangıç menüsüne eklenebiliyor. Arama hızı Windows’un arama hızından biraz daha iyi. Bellekte çok yer kaplamıyor. İndeksleme ve cache gibi dosyalar oluşturmuyor.
 
Açık kaynak kod olarak http://yunus.sf.net sitemden indirilebilir. Bu arada SourceForge’nin MySQL desteğini keşfettim. PhpMyAdmin ile veritabanı oluşturabilirsiniz. Zaten PHP desteği vardı. Şimdik tam oldu. Sizce?
 
 
Dosya arama ve metin dosyaları düzenlemek temel amaç. Şu şekilde bir senaryo üzerine bu programın kullanımı daha rahat anlaşılabilir:
 
"Bir web programcısı arkadaşımız yoğun bir şekilde PHP/ASP/HTM/SQL türündeki çok sayıda dosya üzerinde uğraşmaktadır. Farklı konumlarda bulunan birçok dosya içinde boğuşmaktadır. Hem dosyalar liste olarak elinin altında olmalı, hem de basit bir editör yardımı ile  düzenleme işlemi yapılmalıdır. Aynı zamanda resim(PNG, GIF, PSD…) ve müzik (WAV, MP3, SWF, AVI, WMV…) gibi multimedya öğeleri de hızlı bir şekilde "önizlenebilmelidir." Projemiz bu anlamda tüm ihtiyaçları giderebilmektedir."
 
Bu arada JTF (Joint Task Force) ve Warrock’tan yeni foto galerisi oluşturdum. Fotoğraflar http://tbagriyanik.spaces.live.com/photos/ kısmından bakılabilir.
 
Ekran Görüntüleri:
 
Reklamlar